Ndërlidhjet

RAMALLAH


Nënsekretari amerikan i shtetit, William Burns takoi liderin palestinez, Yasser Arafat në selin e rrethuar të tij në Ramallah, por zyrtarët palestinezë thanë se bisedimet arritën progres të pakët për zgjidhjen e tensioneve vazhduese ushtarake me Izraelin në Bregun perëndimor.
Shefi i Sigurisë për Bregun perëndimor, Jibril Rajoub tha në konferencë shtypi se është e pamundur për izraelitët dhe palestinezët të vazhdojnë negociatat për sigurinë, duke theksuar se politika e kryeministri Ariel Sharon ka shkatërruar çfardo mundësie për të punuar bashkërisht.
XS
SM
MD
LG