Ndërlidhjet

PARIS


Në mesin e liderëve politikë evropian pati reagime brengosëse lidhur me suksesin e kandidatit presidencial të së djathtës ekstreme të Francës, Jen Marie Le Pen, i cili arriti të hyjë në garën finale me presidentin aktual, Jacques Chirac.
Në vetë Francën, liderët politikë të së djathtës dhe të së majtës kanë bër thirrje për formimin e frontit unik në mbështetje të Chirac, duke thënë se Le Pen duhet të mbahet jashtë pushtetit.
XS
SM
MD
LG