Ndërlidhjet

BUDAPEST


Presidenti i Hungarisë, Ferenc Madl hapi bisedimet me liderët politikë për formimin e qeverisë së re pas zgjedhjeve të përgjithëshme, dhe pritet ti besojë mandatin liderit të Socialistëve në opozitë, Peter Medgyessy,që arrriti më shum sukses.
Kryeministri në shkuarje, Viktor Orban pranoi disfatën e partisë së tij konzervative, Fidesz.
XS
SM
MD
LG