Ndërlidhjet

HEBRON


Dy militantë palestinezë janë vrarë në një sulm ajror izraleit gjatë natës, në qytetin Hebron të Bregut Perëndimor. Njëri nga të vrarët identifikohet si Marvan Zallumi, i cili thuhet se është udhëheqësi i brigadës “martirët e Al-Aksës” për Hebronin.
Zhvillimi erdhi pasi sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, emëroi një komision për gjetjen e fakteve, në përbërje të të cilit është ish-presidenti finlandez Marti Ahtisari dhe gjenerali amerikan, Uilliam Nesh, i cili ka shërbyer edhe në Kosovë.
XS
SM
MD
LG