Ndërlidhjet

VALENCIE


Ministrat e jashtëm të Bashkimit Europian po bëjnë edhe një tentativë tjetër për të ndërmjetësuar mes Izraelit dhe fqinjëve të tij arabë. Dje, në ditën e parë të samitit në Valencia të Spanjës, gjendja u tensionua kur ministrat e vendeve arabe dolën jashtë sallës për të protestuar ndaj fjalimit të zëvendës-ministrit të jashtëm të Izraelit.
XS
SM
MD
LG