Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendës-sekretari amerikan i Shtetit për Kontrollin e Armëve, Xhon Bollton dhe zëvendës-ministri i Jashtëm rus, Gjorgji Mamedov, kryesojnë një takim dy ditor në nivel ekspertësh që po mbahet në Moskë, e që ka për qëllim të përpunojë detajet e marrëveshjes për pakësimin e armëve bërthamore.
XS
SM
MD
LG