Ndërlidhjet

HEBRON


Dy militantë palestinezë u vranë në një sulm ajror izraelit në qytetin Hebron në Bregun Perëndimor.
Njëri nga të vrarët është Marwan Zallumi, një nga udhëheqësit e grupit Al-Aksa, që ka marrë përgjegjësinë për sulmet e shumta kundër Izraelit.
Në Betlehem, zyrtarë izraelitë dhe palestinezë të sigurisë e vazhduan takimin për t’i dhënë fund ngujimit të disa dhjetra personave në Kishën e Lindjes së Krishtit.
XS
SM
MD
LG