Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendës sekretari amerikan i Shtetit për Kontrollin e Armëve Xhon Bolton dhe zëvendës-ministri i Jashtëm rus Gjorgji Mamedov, e kryesojnë takimin dy ditor në nivel ekspertësh për pakësimin e armëve bërthamore.
Të dyja palët shpresojnë që marrëveshja të nënshkruhet fund të majit në Moskë, nga presidentët George Bush dhe Vladimir Putin.
XS
SM
MD
LG