Ndërlidhjet

VILNIUS


Lituania nuk mund ta mbyllë centralin bërthamor Ignalina deri në vitin 2009 siç ka kërkuar Bashkimi Evropian, sepse do të paraqiten probleme sociale dhe teknike, tha presidenti Valdas Adamkus.
Shkaku i teknologjisë së vjetëruar, unioni ka kërkuar mbylljen e reaktorit bërthamor, të ndërtuar që nga periudha sovjetike.
XS
SM
MD
LG