Ndërlidhjet

ASHGABAT


Presidentët e pesë vendeve kaspike i shqyrtuan sot në kryeqytetin e Turkmenistanit mospajtimet rreth ndarjes së detit Kaspik dhe potencialeve të mëdha të naftës dhe gazit.
Rusia, Turkmenistani, Azerbejxhani, Kazakistani dhe Irani kanë mosmarrëveshje që nga viti 1991 kur shembja e ish Bashkimit Sovjetik e la atë me status të paqartë ligjor.
XS
SM
MD
LG