Ndërlidhjet

MINSK


Presidenti i Bellorusisë Aleksandar Lukashenko tha se ka ardhur koha të rishqyrtohet mandati i Oganizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë në kryeqytetin Minsk.
Ai i bëri këto komente para parlamentit, në fjalimin e parë pas zgjedhjeve, për të cilat OSBE-ja tha se nuk i plotësuan standardet demokratike.
XS
SM
MD
LG