Ndërlidhjet

RAMALLAH


Ushtarët izraelitë kanë kryer një shpërthim në afërsi të selisë së liderit palestinez Yasser Arafat.
Burimet ushtarake thanë se shpërthimi i kontrolluar u bë për të shkatërruar armatimin branda selisë në Ramallah.
Në një intervistë televizive, kryeministri izraelit Ariel Sharon tha se nuk mund të vihet shenjë barazie ndërmjet akteve vetëmbrojtëse kundër terrorit dhe akteve terroriste.
Në Betlehem, zyrtarë izraelitë dhe palestinezë të sigurisë dështuan në përpjekjen për t’i dhënë fund ngujimit të disa dhjetra personave në Kishën e Lindjes së Krishtit.
XS
SM
MD
LG