Ndërlidhjet

UASHINGTON


Mënyra e vetme për paqe në Lindjen e Mesme është që izraelitët dhe palestinezët të jetojnë pranë njëri tjetrit në shtete të ndara, tha presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush.
Në takimin me mbretin e Marokut Mohammad, Bush tha se edhe bota arabe mban përgjegjësi për mbarëvajtjen e procesit të paqes.
XS
SM
MD
LG