Ndërlidhjet

VALENSIA


Bashkimi Evropian tha se do të dërgojë emisarin e vet të posaçëm në Lindjen e Mesme.
Shefi për Politikë të Jashtme Havier Solana do të takohet në Ramallah me liderin palestinez Yasser Arafat.
Vendimi u mor në takimin e ministrave të jashtëm të me përfaqësuesin palestinez Nabil Shaath dhe ministrin e Jashtëm izraelit Shimon Peres.
XS
SM
MD
LG