Ndërlidhjet

VLADIKAVKAZ


Aeroplanët rusë i kanë intensifikuar bombardimet në Çeçeni për të penguar kthimin e kryengritësve që jetojnë jashtë republikës.
Zyrtarët rusë thanë se në incidente të ndara, tetë ushtarë rusë janë vrarë dhe 33 janë plagosur nga shpërthimi i minave dhe sulmet e kryengritësve çeçenë.
XS
SM
MD
LG