Ndërlidhjet

LONDËR


Lideri i së djathtës ekstreme franceze Jean-Marie Le Pen është “i neveritshëm, racist dhe nacionalist mendjelehtë”, tha kryeministri britanik Tony Blair.
Vërejtjet e Blair-it tij janë ndër më të ashprat nga liderët evropianë, pas rrethit të parë të zgjedhjeve presidenciale në Francë.
XS
SM
MD
LG