Ndërlidhjet

TEL AVIV


Shefi i politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana dhe i deleguari për Lindje të Afërt, Miguel Moratinos arritën në Tel Aviv për bisedime me liderët izraelitë dhe palestinezë, duke patur në krye të agjendës takimin në Ramallah me Yasser Arafatin.
Ndërkohë, burime palestineze thanë se forcat izraelite vranë në Hebron dy liderë lokalë të lëvizjes Fatah të Arafatit.
XS
SM
MD
LG