Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri bullgar, Simeon Saxe-Coburg Gotha gjatë takimit të mbrëmshëm në Uashington ka marrë porositë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, George Bush, që të punojë pa lodhur për të arritur anëtarësimin e Bullgarisë në NATO.
“Presidenti Bush na inkurajon të vazhdojmë të punojmë pa lodhur” deri në minutën e fundit,para samitit të Pragës “dhe kjo duhet bërë” , tha kryeministri bullgar.
XS
SM
MD
LG