Ndërlidhjet

PRISHTINË


Një person ka humbur jetën e rreth 100 të tjerë janë lënduar në Gjilan, epiqendër e tërmetit prej 5.4 ballësh të Rihterit që goditi Kosovën nga mesdita.
Mehmet Salibicaj ka humbr jetën në rrugën e qytetit nga materialet e minaresë që shembi tërmeti, kurse 50 persona janë lënduar nga copat e qelqit që fluturonin nga dritaret e shtëpive.
Paqëruajtësit e KFO-rit dhe Trupat Mbrojtëse të Kosovës i kanë dalë në ndihmë popullatës së goditur nga tërmeti.
Dridhjet e tokës u ndien fortë edhe në Prishtinë dhe Shkup,por pa pasoja, e deri në Bullgari dhe në Beograd.
XS
SM
MD
LG