Ndërlidhjet

STRASBUR


Ekipi i Kombeve të Bashkuara për gjetjen e fakteve lidhur me sulmin e armatës izraelite në kampin e Xheninit u tubua në Gjenevë dhe prej andej shkon në Xhenin deri nga e shtuna, siç pretë sekretari i përgjithshëm, Kofi Annan.
Palestinezët thonë se Izraeli është përgjegjës për masakër në kamp ,kurse Izraeli demanton fiqishëm akuzat.
XS
SM
MD
LG