Ndërlidhjet

RAMALLAH


Shefi i politikës së Jashtëme të Bashkimit Evropian, Javier Solana dhe i deleguari për Lindjen e Afërt, Miguel Moratinos takuan në Rammallah liderin palestinez, Yasser Arafat,dhe kanë paraparë takime edhe me zyrtarët izraelitë.
Bashkëpunëtori i lartë i Yasser Arafatit, Nabil Abu Rudeina tha se Solana përsëriti kërkesën e Bashkimit Evropian për tërheqien e menjëherëshme të aramtës izraelite nga qytetet e Bregut perëndimor.
XS
SM
MD
LG