Ndërlidhjet

GJENEVË


Komisionerja e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Njeriut, Mary Robinson ka bërë thirrje për hetime të hollësishme,të pavarura lidhur me shkeljet e bëra nga të dy palët në konfliktin izraelito –palestinez.
Robinson i ka bërë këto komente në raportin e saj drejtuar mbledhjes së këtij Komisioni në Gjenevë.
Robinson ka kërkuar ndalimin e të gjitha operacioneve ushtarake dhe sulmeve të ndërmarra nga dy palët.
XS
SM
MD
LG