Ndërlidhjet

UASHINGTON


Trashëgimtari saudit i kurorës, princi Abdullah pritet të takojë më vonë gjatë ditës presidentin e Shteteve të Bashkuara, në fermën e George Bushit në Krauford të Teksasit.
Bisedimet, siç mësohet, do të ngërthejnë një gamë të gjerë çështjesh që nga konflikti izraelito-palestinez, gjendja konkrete në Irak dhe roli i Arabisë Saudite në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG