Ndërlidhjet

BAIKONUR, Kazakistan


Milioneri jug-afrikan, Mark Shatëlluorth u ngjit rreth orës 8.30 të mëngjesit në hapësirë, duke u bërë amatori i dytë që realizon një ngjitje të tillë, pas milionerit amerikan Denis Tito.
28 vjeçari Shatëlluorth tha se po realizonte ëndrrën e tij të fëmijërisë. Në këtë udhëtim turistik në gjithësi atë e shoqërojnë dy kozmonautë, një rus dhe një italian.
XS
SM
MD
LG