Ndërlidhjet

GJILAN


Në rajonin e Gjilanit janë vërejtur mbrëmë disa dridhje me intenzitet të ulët, por pa pasoja pas tërmetit të djeshëm, kurse shumë banorë kaluan natën jashtë shtëpive.
Ekipet e Trupave Mbrojtëse të Kosovës, pjestarë të KFOR-it dhe Shëbimit Policor të Kosovës, prej dje janë në gjendje gatishmërie në ate komunë.
Kryeministri Bajram Rexhepi ka paralajmëruar formimin e një shtabi që do të koordinojë punët me administratën e Gjilanit për sanimin e pasojave nga tërmeti.
XS
SM
MD
LG