Ndërlidhjet

MITROVICË


Qytetarë serbë protestuan edhe sotë në Mitrovicë duke përsëritur kërkesat për lirimin, siç thanë të serbëve të pafajshëm, të arrestuar nga policia ndërkombëtare në Kosovë dhe paraljmëruan se do të tubohen sërish nesër.
Protestestuesit kanë kërkuar nga UNMIK-u të sigurohet jetë e qetë dhe e sigurtë edhe për serbët edhe për shqiptarët, të krijohen kushte për kthim të të hikurve dhe të formohet, siç kanë thënë, komuna e Mitrovicës veriore.
XS
SM
MD
LG