Ndërlidhjet

UASHINGTON


Trashëgimtari i Fronit të Arabisë Saudite, Princi Abdullah do të ketë gjatë ditës bisedime në Kraford të Teksasit me presidentin e Shteteve të Bashkuara ,George Bush.
Bisedimet saudito -amerikane pritet të fokusohen në një spektër çështjesh, përfshirë konfliktin izraelito-palestionez, situatën lidhur me Irakun dhe rolin e Arabisë Saudite në luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG