Ndërlidhjet

JERUSALEM


Të dërguarit e Bashkimit Evropian, Javier Solana dhe Miguel Moratinos, takuan në Jerusalem kryeministrin izraelit, Ariel Sharon e dje biseduan në Ramallah me liderin palestinez, Yasser Arafat.
Solana ka përsëritur kërkesat e Bashkimit Evropian për tërheqie të menjëherëshme izraelite nga qytetet palestineze në Bregun perëndimor, prej nga raportohet se në konfrontimet e fundit janë vrarë 10 palestinez.
XS
SM
MD
LG