Ndërlidhjet

PARIS


Presidenti Jacques Chirac ka shfaqur brengosje për Francën nga mbështetja e fortë që mori politikani i të djathtës ekstreme, Jean Marie Le Pen në rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale.
Chirac ka thënë se historia tregon se sa herë që e djathta merr pushtetin legalisht, përvoja përfundon shumë keqë dhe u ka bërë thirrje votuesve ta mbështesin vetë ate në rundin final të 5 majit.
XS
SM
MD
LG