Ndërlidhjet

MADRID


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte tha në Madrid se Bashkimi Evropian duhet të shtrëngojë më shumë Jugosllavinë që të dorëzojë të akuzuarit lidhur me krime lufte në konfliktet në Kosovë, Bosnjë dhe Kroaci.
Del Ponte tha se forcat e udhëhequr nga NATO në Ballkan duhet të angazhohen më shumë për kapjen e ish-liderit të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq dhe pret që ai të gjendet në Hagë deri nga nëntori.
XS
SM
MD
LG