Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara thanë se bisedimet me Rusinë për marrëveshjen e propozuar për reduktimin e madh të armatimit ofenziv bërthamor të të dy vendeve po shkojnë mirë.
Gjatë javës në Moskë shkon prap nënsesekretari amerikan i shtetit, John Bolton, kurse nga e diela edhe sekretari i Mbrojtjes, Donald Rumsfeld.
Uashingtoni dhe Moska kanë shfaqur shpresën se Marëveshja për rdeuktimin e arsenaleve të tyre bërthamore për një të tretën, gjatë 10 viteve, do të nënshkruhet në samitin Putin –Bush në Moskë, muajin e ardhëshëm.
XS
SM
MD
LG