Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush priti në Kraford të Teksasit trashëgimtarin e Fronit Saudit, princin Abdullah për bisedime që pritet të fokusohen në një spektër të gjërë çështjesh, duke përfshirë krizën në Lindje të Afërt.
Nga pala amerikane në bisdime marrin pjesë edhe nënpresidenti Cheney, sekretari i shtetit, Powell, këshilltarja për sigurinë kombëtare , Rice dhe shefi i stafit të Shtëpis së Bardhë, Andy Card.
XS
SM
MD
LG