Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon konsideronë t,i japë fund izolimit të liderit palestinez, Yasser Arafat në Ramallah dhe t,i lejojë të udhëtojë në Qytetin e gazës.
Zyrtarët izraelitë thanë se ky hap do ti japë mundësinë Arafatit të qërojë hesapet me terroristët dhe të tregojë se është serioz lidhur me luftimin e terrorizmit.
Ministri i kabinetit palestinez, Saeb Erekat e quajti planin komplot izraelit për të vënë kontroll të plotë në Bregun perëndimor.
XS
SM
MD
LG