Ndërlidhjet

CRAWFORD/TEKSAS


Shtetet e Bashkuara dhe Arabia Saudite e ndajnë vizionin e përbashkët për paqen në Lindjen e Mesme, tha presidenti George Bush në takimin me trashëgimtarin e fronit saudit, princin Abdullah.
Palestinezët duhet bërë më shumë për të ndaluar terrorin, kurse Izraeli duhet t’i japë fund tërheqjes nga territoret palestineze, tha Bush.
Princi Abdullah ndërkaq tha se marrëdhëniet midis Shteteve të Bashkuara dhe vendeve arabe mund të rrezikohen, nëse Uashingtoni nuk i bën presion më të madh Izraelit për t’u përmbajtur.
XS
SM
MD
LG