Ndërlidhjet

ERFURT/GJERMANI


18 persona janë vrarë dhe 6 janë plagosur, kur një sulmues i armatosur hapi zjarr në shkollën e mesme të qytetin lindor gjerman Erfurt.
Dy viktimat ishin mësues, kurse i treti polici që sapo kishte arritur në vendin e ngjarjes.
XS
SM
MD
LG