Ndërlidhjet

ISLAMABAD


12 gra dhe fëmijë e kanë humbur jetën nga shpërthimi në një xhami shiite në qytetin Bhakar në Pakistan.
Policia tha se ende askush nuk e ka marrë përgjegjësinë, por dyshon se shpërthimi është pasojë e dhunës ndërmjet shiitëve dhe sunitëve të Pakistanit.
XS
SM
MD
LG