Ndërlidhjet

HAGË


Para Tribunalit të Hagës sot vazhdoi gjykimi kundër ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq.
Dëshmitarja Afërdita Hajrizi tha se forcat policore serbe u kishin hyrë në shtëpi dhe i kishin vrarë të shoqin dhe familjen në ditën e parë të bombardimeve të NATO-s.
Agim Hajrizi ishte udhëheqës i Unionit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës.
Dëshmitari i dytë në gjykimin e sotëm ishte Mehmet Aliu nga Prishtina.
XS
SM
MD
LG