Ndërlidhjet

KALKILIA


15 palestinezë të dyshuar për sulme kundër civilëve izraelitë u arrestuan sot kur tanket dhe autoblindat të ushtrisë izraelite hynë në qytetin Kalkilia në Bregun Perëndimor.
Inkursioni u ndërmorr disa orë pas thirrjes së presidentit George Bush për tërheqjen e izraelitëve nga territoret e ripushtuara palestineze.
Ndërkohë Izraeli ka kërkuar nga Kombet e Bashkuara ta shtyjë ardhjen e misionit për të hetuar të ngjarat në kampin e refugjatëve palestinezë në Xhenin.
XS
SM
MD
LG