Ndërlidhjet

ERFURT/GJERMANI


18 persona janë vrarë, nga të cilët dy fëmijë, dhe 6 janë plagosur, kur një i armatosur hapi zjarr në shkollën e mesme në qytetin gjerman Erfurt.
Policia tha se sulmuesi 19-vjeçar, i cili gjithashtu ishte vrarë, kishte qenë nxënës i përjashtuar nga po ajo shkollë.
Ngjarja e sotme është masakra më e rëndë e civilëve në Gjermani prej Luftës së Dytë Botërore.
XS
SM
MD
LG