Ndërlidhjet

KRAFORD/TEKSAS


Arabia Saudite i ka paraqitur presidentit George Bush propozime të reja,”konstruktive” për përfundimin e dhunës në Lindje të Afërt dhe ndërtimin e paqës së përherëshme, të cilat Shtetet e Bashkuara tani po i studijojnë, ka thënë Shtëpia e Bardhë
Plani, të cilin analistë e kanë quajtur modest dhe realist, u shpallë ndërkohë që presidenti George Bush ka insistuar se Izraeli doemos duhet të përfundojë “menjëherë” ofenzivën e tij ushtarake në rajonet palestineze.
XS
SM
MD
LG