Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

JERUSALEM


Armata izraelite thotë se katër njerëz u vranë e së paku shtatë u plagosën kur palestinezë të armatosur sulmuan vendbanimin e kolonëve ebrejë Adora, afër Hebronit në Bregun perëndimorë dhe u arratisën.
Zyrtarët izraelitë kanë fajsuar për këte “piramidën e terrorit”,siç thanë, të udhëhequr nga Yasser Arafat.
Zëdhënësi i qeverisë Arie Mekel tha se sulmi justifikon ofenzivën një muajshe izraelite në Bregun perëndimor.
XS
SM
MD
LG