Ndërlidhjet

MOSKË


Zyrtarët e lartë të Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë, Richard Armitage dhe Vyacheslav Trubnikov riafirmuan vendosmërinë e dy vendeve që të punojnë bashkërishtë në luftimin e terrorizmit, përfshirë edhe Afganistanin.
Në komunikatën e përbashkët thuhet se dy palët duan që të përforcohet siguria në Azinë Qendrore dhe në Kaukaz dhe se Shtetet e Bashkuara “nuk synojnë të vendosin baza të përherëshme ushtarake në Azinë Qendrore”.
XS
SM
MD
LG