Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri i Jashtëm Rus ,Igor Ivanov dhe sekertari amerikan i shtetit, Colin Powell kanë dikutuar në linjë telefonike propozimet për çarmatim para samitit Putin Bush, që mund të shpiejnë në nënshkrimin e marrëveshjes për reduktime të mëdha të armëve strategjike bërthamore të të dy vendeve.
XS
SM
MD
LG