Ndërlidhjet

GARDEZ/AFGANISTAN


Guvernatori i provincës Paktia të Afganistanit thotë se kundër qytetit Gardez u shkrepën mbi 500 projektilë që vranë së paku 25 civilë dhe mbi 100 plagosën dhe për sulmin fajson ish- guvernatorin e provincës, Padshah Khan Zadram, që u dëbua nga pushteti dhe përpiqet të marrë sërish qytetin.
XS
SM
MD
LG