Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria izraelite fajsoi “piramidën e terrorit”,siç tha, të udhëhequr nga Yasser Arafat, për vrasjen e katër kolonëve ebrejë dhe plagosjen e shtatë të tjerëve në vendbanimin Adora të Bregut perëndimorë, duke thënë se sulmi i sotëm justifikon ofenzivën një muajshe izraelite në Bregun perëndimor.
Ndërkaq, ekipi i Kombeve të Bashkuara për caktimin e fakteve se çka ndodhi gjatë operacioneve tre-javëshe ushtarake izraelite në kampin e refugjatëve palestinezë në Xhenin, po pretë në Gjenevë urdhërin që të niset në rajon.
XS
SM
MD
LG