Ndërlidhjet

ZAMBOANGA/FILIPINE


Kryeshefi i Shtabit të përbashkët të forcave të armatosura të Shteteve të Bashkuara, gjenerali Richard Myers, vizitoi jugun e Filipineve dhe takoi trupat amerikane që ushtrojnë ushtarët filipinas për t,i luftuar ekstremistët myslimanë në ate rajon.
Duke folur në ishullin Basilian, gjenerali Myers tha se ekstremistët e ndërlidhur me rrjetin terroriost al Kaida dhe aleatët e tyre duhet të përndiqen anembanë botës.
XS
SM
MD
LG