Ndërlidhjet

MOSKË


Ish-kandidati presidencial dhe negociatori për paqë në Çeçeni, Alekxander Lebed, vdiq nga plagët që mori gjatë rrëzimit të helikopterit të tij në Siberi.
Lebed, guvernator i rajonit Krasnoyarsk, ishte në mesin e 16 personave në helikopterin që u rrëzuar kur preku largëpërçuesin e tensionit të lartë.
U vranë edhe pse udhëtarë të tjerë, kurse 10 morën lëndime serioze.
XS
SM
MD
LG