Ndërlidhjet

KRAFORD/TEKSAS


Presidenti George Bush ka mirpritur një vendim të kabinetit izraelit që ti japë fund rrethimit të selisë së liderit palestinez ,Yasser Arafat në Ramallah të Bregut perëndimor dhe tha se Shtetet e Bashkuara po punojnë me të dy palët për realizimin e vendimit.
Qeveria izraelite është dakorduar që të tërheqë forcat nga Ramallahu, thuhet në një kumtesë nga Shtëpia e Bardhë.
XS
SM
MD
LG