Ndërlidhjet

TRIPOLI


Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak dhe lideri i Libisë, Muammar Gaddafi kanë kërkuar të bëhet presion ndërkombëtar ndaj Izraelit që të tërhiqet nga territoret e okupuara palestineze.
Mubarak e Gadafi u takuan në Tripoli dhe kanë qenë të një mendje se situata në territoret e okupuara palestineze është e rrezikëshme.
XS
SM
MD
LG