Ndërlidhjet

BAGRAM


Trupat amerikane të dislocuara në Afganistan po bëjnë ate që munden për të ndalur luftimet midis fraksioneve rivele afgane që kanë shpërthyer gjatë javës në qytetin e Gardezit, në lindje të atij vendi dhe janë angazuar në negociata për përfundimin e konfliktit
Zëdhënësi, Bryan Hilferti, tha se kjo është kryesisht në përgjegjësinë e autoriteteve afgane, kurse misioni parësor i trupave amerikane është kapja apo vrasja e liderëve të lartë al Kaidas apo talibanë.
XS
SM
MD
LG